Promem “Wawel” w piękny rejs do Sztokholmu

Na wycieczkę w dniach 21-24 kwietnia 2018r. do Sztokholmu – Wenecji Północy udali się uczniowie klas II i III gimnazjum. Po zbiórce na dworcu PKP w Lęborku wybrali się SKM do Gdańska Głównego, gdzie przesiedli się do MZK, by dotrzeć na Westerplatte. W oczekiwaniu na prom przemierzali ścieżką historii  pod Pomnik Obrońców Westerplatte. Po powrocie do terminalu promowego odbyła się odprawa, spotkanie z pilotem wycieczki – p. Alicją i zaokrętowanie na prom.

Morze, nasze morze…

Po zakwaterowaniu w małych kajutach, gimnazjaliści udali się na zwiedzanie promu Wawel. Czekała na nich ciekawa, pełna przygód wyprawa m.in.: dyskoteki, kino, chrzest morski, pokazy szefa kuchni z degustacją i spotkanie z zawodem baristy, który z pasją demonstrował swoje umiejętności. Podczas zwiedzania mostu kapitańskiego o swojej ścieżce zawodowej opowiadali: kierownik działu pasażersko-promowego i zastępcy kapitana. Każdy mógł zasiąść za sterem w fotelu pilota – nawigatora i obejrzeć cumowanie szwedzkiego promu.

Po 16 h podróży uczestnicy morskiej wycieczki dotarli do Nynashamn, gdzie po śniadaniu i odprawie paszportowej autokarem pojechali do Sztokholmu – siedziby królów szwedzkich, miasta położonego na 14 wyspach i  prestiżowej Nagrody Nobla. To co zobaczyli nasi uczniowie i jak się bawili zobaczycie w fotograficznej relacji…

                                tekst: Amelia Iskra

M. Kietlińska-Antoniewicz, E. Bas

fot. Dawid Penkowski, Zuzanna Wójcicka, Amelia Iskra