APEL Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH

W piątek, 27 kwietnia w budynku B szkoły podstawowej odbył się apel z okazji Świąt: 1 maja (Święto Pracy), 2 maja (Święto Flagi Państwowej), 3 maja (Święto Konstytucji 3 Maja) oraz z okazji beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II.

Uroczystą akademię z okazji świąt majowych z udziałem pocztu sztandarowego przygotowali uczniowie klasy 3a pod opieką nauczycieli Marzeny Kietlińskiej-Antoniewicz i Wiesława Baniaka. Patriotyczną scenografię wykonał Samorząd Uczniowski.

Tradycyjnie szkolny zespół wokalno-instrumentalny „Wave” zadbał o oprawę muzyczną. Gimnazjaliści w krótkim programie słowno-muzycznym przybliżyli społeczności szkolnej tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla Polski.

tekst Wiktoria Malek, Ewelina Bas i Dorota Lechończak