Łeba perłą jest Bałtyku

Dnia 8 maja uczniowie klasy 4b i 4c odbyli podróż w czasie. W ramach zajęć wychowawczych pod hasłem “Łeba perłą jest Bałtyku” poznali historię i zabytki miasta, barwnie opowiedzianą przez pana Tadeusza Salamon. Zwiedzili hotel Neptun, poznali historię Maxa Pechsteina i miejsca, gdzie po wojnie mieściła się szkoła. Aleją Prezydentów doszli do łebskiego magistratu, gdzie przywitał ich burmistrz miasta Łeby pan Andrzej Strzechmiński, który opowiedział dzieciom o pracy burmistrza, odpowiadał na pytania i cierpliwie wysłuchał uwag wszystkich uczniów. Następnie wszyscy udali się do Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie mogli zobaczyć stare księgi, nawet z roku 1919.
Kolejnym punktem wyprawy były zawody sportowe przygotowane prze pana Darka Ratajczaka. Na zakończenie było ognisko i pieczenie kiełbasek, pod czujny okiem rodziców i opiekunów oczywiście. To był dzień pełen wrażeń.