“Magiczna noc w bibliotece – pirackie opowieści”

Z piątku na sobotę, czyli z 18 na 19 maja po raz drugi pomieszczenie biblioteki szkolnej opanowali uczniowie klas trzecich – najlepsi czytelnicy, spędzając całą noc poza domem, biorąc udział w nocowance, w tym roku o charakterze morskim. Wystartowaliśmy 18 maja o godzinie 18:00, o godzinie 20:00 zjedliśmy kolację – pyszną pizzę. Nieodzowne były materace, śpiwory, ulubione gry, pluszaki. Wspólnie czytaliśmy opowieści o piratach, rozwiązywaliśmy morskie zagadki, wykonaliśmy pirackie czapki i hawajskie spódniczki. Pływaliśmy po oceanach, walcząc ze sztormami i rekinami. Odwiedziliśmy „Czekoladową wyspę”, odtańczyliśmy taniec tubylców. Zmęczeni zabawą poszliśmy późno spać. Całą noc podglądaczem okazał się księżyc przesyłając świetliste spojrzenie, co niektórym utrudniało zaśnięcie. A rano 19 maja godzina 07:00 pobudka, wspólne śniadanie i pożegnanie. W tym roku biblioteka szkolna przygotowała nocowankę wspólnie z biblioteką miejską.