MIKOŁAJKOWY DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

Mikołajki to dzień wyjątkowy dla każdego dziecka. Dobrze jest jednak sprawić, by święto to nie kojarzyło się tylko z podarunkami. W myśl tej idei dzień 6 grudnia najstarsze klasy w szkole obchodziły propagując aktywny i zdrowy styl życia. Szkolna impreza odbyła się z inicjatywy pani wicedyrektor Elżbiety Frączek oraz Samorządu Uczniowskiego pod opieką pań Eweliny Bas i Doroty Lechończak.

Na parterze podczas każdej przerwy młodzież tańczyła w rytm najbardziej znanych hitów muzycznych. Nie zabrakło kilkukrotnie żywiołowo zatańczonej makareny, belgijki, chocolatte oraz tańca kowbojskiego w wykonaniu uczniów i Świętego Mikołaja, w którego wcielił się pan dyrektor Maciej Barański. Na pierwszym piętrze Samorząd Szkolny przygotował stoisko z owocami i warzywami. Chętnych do degustacji nie brakowało. Natomiast na drugim piętrze odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy. Uczennice klasy IIIa Julia Itrich i Wiktoria Kijaczko zademonstrowały na fantomie jak prawidłowo wykonać resuscytację.

W tym dniu szkolna komisja konkursowa w składzie: E. Frączek, E. Bas i D. Lechończak dokonała oceny wystroju klas w klimacie morskim. Dyplomy i nagrody w postaci świątecznej paczki otrzymali uczniowie zwycięskich klas: IIIa (I miejsce), IIIb (II miejsce) oraz klasa IIb (III miejsce).

Mikołajkowe szaleństwo będziemy mile wspominać…

tekst Anna Warzyńska i Julia Żórawska

Ewelina Bas, Marzena Kietlińska-Antoniewicz