Edukacja dla sztuki

Dnia 6 grudnia uczniowie klas IV b i IV c byli na wycieczce w Słupsku. Program wycieczki był bardzo bogaty i obfitował w niespodzianki, bo dzień był wyjątkowy. Podróż rozpoczęli od wizyty w filharmonii i udziału w koncercie piosenek filmowych dla dzieci, z takich filmów jak: Sing, Vaiana i inne. Podczas koncertu dzieci śpiewały, tańczyły i rozwiązywały zagadki muzyczne. Na wszystkich uczestników koncertu czekały słodkie niespodzianki.
Po koncercie uczestniczyli w warsztatach muzealnych: “Pomorscy piraci” oraz „Przyroda zaklęta w papierze” (warsztaty tworzenia kwiatów i ozdób). Uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy, jedna odszukiwała statki i łodzie na eksponatach muzealnych, poszukiwała skarbu według mapy związanej z zabytkami w zamku, wymyślała imiona, przygotowywała z papieru kapelusz kapitana oraz okręt, na koniec stoczyli bitwę morską i pojedynek drużynowy.
Druga grupa poznała sztukę tworzenia papierowych kwiatów, związaną z tradycyjnym zwyczajem zdobienia izb mieszkalnych i kościołów, głównie z okazji dorocznych świąt i rodzinnych uroczystości. Uczestnicy zajęć, po zapoznaniu się z obrzędami pomorskimi, wykonali z krepiny niepowtarzalne stroiki świąteczne.
Na zakończenie wycieczki było spotkanie z Mikołajem i wspólne lody.