Wystawa w morskim klimacie

Spośród wielu atrakcyjnych i pożytecznych form upowszechniania czytelnictwa w naszej szkole dominujące miejsce zajmują wystawy. To jeden ze skuteczniejszych sposobów zachęcania uczniów do czytania, ponieważ książka najlepiej potrafi zareklamować się sama. Tak to już jest, że urokowi bogato ilustrowanej książki, wyeksponowanej do obejrzenia na wystawie bibliotecznej, ulegną nawet stroniący od czytelnictwa uczniowie.

Ekspozycja książek przygotowana w związku z konkursem plastyczno-fotograficznym z akcentem morskim, została przyjęta z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem wśród uczniów, a także ze strony nauczycieli. Na wystawie znalazły się książki o tematyce morskiej, pochodzące z księgozbioru biblioteki szkolnej i te udostępnione przez miejską biblioteką w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych.

tekst Ewelina Bas, Dorota Lechończak, Wioletta Nowakowska