Literackie spotkanie z czytelniczym klubem

18 października w szkole w ramach obchodów święta bibliotek szkolnych odbyło się spotkanie Klubu Miłośników Książki, w którym uczestniczyli zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Takie coroczne październikowe spotkania pod kierownictwem pani Eweliny Bas stają się okazją do wymiany doświadczeń czytelniczych, przybliżenia życia i twórczości autorów, a także zaproponowania uczniom ciekawej formy spędzania wolnego czasu.

W dyskusyjnym panelu uczestniczyły panie Elżbieta Frączek, Marzena Kietlińska-Antoniewicz, Ewelina Bas, Dorota Lechoñczak i liczna grupa uczniów z kl. VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Uczestnicy literackiego spotkania zachęcali do czytania pięknymi opowieściami o losach bohaterów wybranych przez siebie powieści. Ta różnorodność postaci i mnogość wydarzeń nie pozwalały się nudzić ani przez chwilę.

W tym roku na liście najciekawszych książek znalazły się: Girl Online, cykl Kroniki rodu Kane, Dotyk Julii, Larista, Jesienna miłość, Barwa ciszy, Koszmarne istoty, które spotykasz każdego dnia, Charlotte, Głos wszechmogący, Władca Pierścieni, Gra o tron, 7 nawyków skutecznego działania i Jesteś cudem. Szczególną uwagę słuchaczy zwróciła  książka „Charlotte” francuskiego pisarza Davida Foenkinosa. Utwór opowiada o życiu Charlotte Salomon – artystki malarki, która w wieku dwudziestu sześciu lat, będąc w ciąży, straciła życie w obozie koncentracyjnym. Kolejne spotkanie odbędzie się już wkrótce. Serdecznie zapraszamy!

tekst Wiktoria Malek 2a, Ewelina Bas