Spotkanie z senatorem Kazimierzem Kleiną – lekcja samorządności

Żyjemy w społeczeństwie demokratycznym i polityka ma ogromny wpływ na nasze życie. To ona określa, jakie zmiany mają nastąpić w różnych sferach gospodarczych naszego kraju. Nie można zapominać również o tym, że politycy tworzą prawo, a my tego prawa musimy przestrzegać. Okazją do przybliżenia świata polityki stało się spotkanie uczniów oddziałów gimnazjalnych z Senatorem RP Kazimierzem Kleiną. Była to żywa lekcja samorządności, w czasie której młodzież mogła porozmawiać na temat bieżących spraw lokalnych i regionalnych.

Senator Kazimierz Kleina to wyjątkowa postać na scenie politycznej. Pełni on wiele ważnych funkcji i dzięki temu ma realny wpływ na kształt i funkcjonowanie naszego państwa. Podczas obecnej kadencji jest wiceprzewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, przewodniczącym Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego oraz członkiem Klubu Senatorów Platformy Obywatelskiej.

W trakcie spotkania wywiązała się burzliwa dyskusja, uczniowie zadawali pytania odnośnie pracy senatora i życia parlamentu. Senator wymieniał plusy i minusy zawodu polityka. Na przykład  wadą jest brak czasu dla swojej rodziny. Natomiast zaletami takiej pracy są m.in. prestiż, duże zarobki, możliwość poznawania świata i ludzi, a także rozpoznawalność. Senator wypowiedział się również na temat swojej kariery politycznej, która rozpoczęła się od objęcia stanowiska burmistrza miasta Łeby w 1990 roku, a następnie wojewody słupskiego, by w kolejnych latach podjąć pracę w parlamencie.

Senator udzielał wyczerpujących odpowiedzi na pytania uczniów. Wypowiedział się także na temat nurtującej ich kwestii, a mianowicie sprawy likwidacji gimnazjów.

To wielki zaszczyt, iż tak znany polityk wywodzi się  z naszego rodzinnego miasta.

Koło Młodych Dziennikarzy: tekst W. Malek, J. Żórawska, W. Bieniek

E. Bas, J. Jagodzińska, M. Kietlińska-Antoniewicz, W. Baniak