MY Z NIEGO WSZYSCY – DZIEŃ PATRONA

Chleb, który żywi i zachwyca,
który się w krew narodu zamienia
poezja Mickiewicza.
(Tadeusz Różewicz, Chleb)
W środę, 14 grudnia obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły – Adama Mickiewicza. Dzień ten wszedł na stałe do tradycji szkolnej. Klasy prezentowały kraje, w których przebywał nasz bard narodowy, przedstawiły dzieła, które w nich napisał oraz przyczyny podróży wieszcza. Uczniowie obejrzeli prezentację o historii szkoły, rozwiązywali zagadki muzyczne, krzyżówki, łączyli tytuły z fragmentami utworów. Jak co roku ukazał się specjalny numer szkolnej gazetki “ŻACZEK” poświęcony patronowi.
Podczas uroczystości na hali sportowej klasy pokazały talent aktorski przedstawiając bajki Adama Mickiewicza. Laureaci konkursu recytatorskiego zaprezentowali wiersze poety, chór szkolny i solistki ubarwiły imprezę muzycznie. Ostatnim akcentem w tym dniu, był konkurs wiedzy o życiu i twórczości naszego wieszcza. Wszystkie klasy zaprezentowały wysoki poziom.