Spektakle profilaktyczne

15 kwietnia, w środę uczniowie  obejrzeli w ramach Szkolnego Programu Profilaktyki przedstawienia teatru “Kurtyna ” z Krakowa. Klasy I – III zobaczyły przedstawienie “Zaklęty bagaż”  o niesfornym i krnąbrnym Adasiu. Spektakl pełen humorystycznych dialogów podkreślał możliwości dokonywania wyborów między dobrem a złem, promował zdrowy styl odżywiania się, uczył szacunku do osób starszych i chorych, eliminowania języka i zachowań agresywnych w komunikacji z rówieśnikami i opiekunami.

Klasy IV – VI obejrzały spektakl “Uwierz w siebie”, historię Beatki uczennicy klasy VI, mającą trudną sytuacje w domu i szkole. Spektakl pokazuje zagrożenia dla zdrowia wynikające z biernego i czynnego palenia tytoniu i picia alkoholu. Promuje kulturę języka, uczy zapobiegania agresji słownej i fizycznej w kontaktach z rówieśnikami i opiekunami. Uczy asertywności, umiejętności dokonywania osobistych wyborów w preferowaniu zachowań i postaw pozytywnych.