MAŁY ODKRYWCA

W środę, 15 kwietnia w Oddziałach Przedszkolnych gościliśmy trenerów Akademii Nauki w Lęborku. Goście poprowadzili  zajęcia pokazowe programu MAŁY ODKRYWCA, dla dzieci i rodziców. “Zaczarowany Zajączek” to kurs dla dzieci w wieku 3 i 4 lat oraz  “Przygoda na bezludnej wyspie” kurs dla dzieci w wieku 5 i 6 lat.  Oba mają na celu wspieranie rozwoju poznawczego dzieci oraz naukę czytania poprzez zabawę. Podczas zajęć wraz z dziećmi wykonuje się wiele eksperymentów naukowych, które wyjaśniają im różne ciekawe zjawiska chemiczne i fizyczne, z którymi często stykają się na co dzień. Od października przyszłego roku szkolnego ten dodatkowy program  chcielibyśmy wprowadzić we wszystkich grupach przedszkolnych. Zajęcia będą prowadziły przeszkolone w tym celu nauczycielki naszego przedszkola.