Finał Ogólnopolskiego Konkursu Liga Matematyczna

Dnia 16 kwietnia w Akademii Pomorskiej, w Słupsku odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego. Zmagania konkursowe rozpoczęły się w październiku 2014 roku, wystartowało wówczas 507 uczniów ze szkół podstawowych. Kolejne etapy konkursu wyłoniły 78 finalistów, którzy w czwartek mieli do rozwiązania 5 zadań. Jury wyłoniło 11 laureatów, pozostali uczestnicy finału uzyskali tytuł finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego, wśród nich byli uczniowie naszej szkoły Jakub Kuleta i Agnieszka Kuleta.

Jakub przed finałem  udzielił wywiadu rozgłośni Eska, odpowiadał redaktorowi na pytania związane z przygotowaniem do konkursu, samopoczuciem przed zmaganiami finałowymi i swoimi oczekiwaniami, dotyczącymi zadań. Kubie i Agnieszce gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych już w gimnazjum.