Edukacji ekonomicznej ciąg dalszy

16.04.2024 uczniowie klasy 7b uczestniczyli w lekcji online „Najważniejszy wykres w życiu”.

Lekcję poprowadził Przemysław Barankiewicz – Wiceprezes CFA Society Poland – szef słowackiego robodoradcy Finax na Polskę, komentator ekonomiczny, a w przeszłości m.in.redaktor naczelny Bankier.pl i internetowej odsłony “Pulsu Biznesu”. Autor bloga zByka.pl. Doradca Inwestycyjny.

Główne zagadnienia poruszane na lekcji:

•       Finanse osobiste, czyli zarabianie, wydawanie, oszczędzanie, inwestowanie

•       Czym różni się oszczędzanie od inwestowania?

•       Kiedy zacząć dbać o swoje pieniądze?

•       Magia procentu składanego

•       Czy warto być finansistą?

25.04.2024 uczniowie klasy 6b uczestniczyli w lekcji online „Opowieść o Banku Centralnym. 100-lecie bankowości centralnej w Polsce”.

Lekcję poprowadził Waldemar Zbytek – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Roku Edukacji Ekonomicznej 2024.

Lekcja organizowana była z okazji 100-lecia bankowości centralnej w Polsce –  28 kwietnia 1924 r. swoje działanie rozpoczął Bank Polski, prekursor Narodowego Banku Polskiego. Rocznica ta nabiera szczególnego znaczenia w 2024 roku, który jest uchwalony Rokiem Edukacji Ekonomicznej.

Główne zagadnienia poruszane na lekcji:

– Bankowość Centralna w Polsce – wczoraj i dzisiaj,

– Bank centralny – funkcje, rola, zadania,

– Narodowy Bank Polski – Bank Centralny w Polsce,

– Europejski Bank Centralny.

Kolejna lekcja już 7.05.2024 z okazji 20-tej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej “Jakie korzyści dało Polsce członkostwo w Unii Europejskiej?