Sukcesy matematyczne

Jakub Frankowski, uczeń klasy 8 naszej szkoły, uzyskał tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu “Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego”.

Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego jest organizowana przez I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku od 1996 roku, a od 2001 wspólnie z Instytutem Matematyki Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku.

Liga Matematyczna jest konkursem matematycznym o bardzo wysokim prestiżu i największym organizowanym na Pomorzu.

W tegorocznej edycji, rekordowej pod względem zainteresowania, wzięło udział 1074 uczniów – w tym 1008 ze szkoły podstawowej, 66 ze szkół ponadgimnazjalnych. Po trzymiesięcznych eliminacjach i ćwierćfinale do półfinału zakwalifikowało się 458 uczniów, z których wyłoniono 201 finalistów. Wśród nich znalazł się Jakub Frankowski.

Finał Ligi Matematycznej odbył się 23 kwietnia 2024r. w salach Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku.

Po zmaganiach konkursowych, w oczekiwaniu na wyniki, uczniowie wraz z opiekunami mogli wziąć udział w warsztatach:

• W poszukiwaniu podstawowych cegiełek materii – prowadzący dr Tomasz Wróblewski, Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych, Uniwersytet Pomorski w Słupsku

• Developer, QA Engineer, DevOps Engineer, Requires Engineer, AI Engineer, Data Analyst, Project Manager, …? Jaki zawód ma przyszłość, jaki kierunek studiów technicznych wybrać? – prowadzący mgr inż. Rafał Bąk, GlobalLogic Polska, Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych, Uniwersytet Pomorski w Słupsku

• Digital Cleanup Day – prowadzący mgr inż Maciej Koplin, Kaliop Poland, Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych, Uniwersytet Pomorski w Słupsku

GRATULACJE!!!!!!