TURNIEJ JEDEN Z DZIESIĘCIU DLA KLAS SIÓDMYCH – ZŁOTE SZKOŁY NBP

Dnia 29 kwietnia odbył się TURNIEJ JEDEN Z DZIESIĘCIU dla uczniów klas siódmych. Był on, tak jak wcześniejszy dla szóstych,  zwieńczeniem programu Złote Szkoły NBP. Również i tutaj, ze względu  na liczbę klas siódmych – trzy klasy, uczestników było nietypowo – dziewięciu, po troje z każdej klasy. Turniej odbył się online, prowadzącym, tak jak poprzednio był nasz szkolny redaktor Tomasz Antoszek. Zawodnikom z klas kibicowali oczywiście wirtualnie koledzy.

Do turnieju przystąpili:

z klasy VII a: Zuzanna Gocalińska, Małgorzata Marzec, Natalia Jabłońska

z klasy VII b: Marysia Bieniek, Jerzy Ruszewski, Damian Skrzybalski

z klasy VII c: Julia Rawa, Aleksander Wójcik, Borys Pero

Walka tu również była zacięta, uczniowie odpowiedzieli na ponad 50 pytań. W finale uczestniczyli: Marysia Bieniek, Małgorzata Marzec, Damian Skrzybalski.

Ostatecznie zwyciężyła Małgorzata Marzec z VII a, tuż za nią uplasowała się Marysia Bieniek z VII b, trzeci był Damian Skrzybalski z VII b.

Ogromne brawa i szacunek dla wszystkich uczestników turnieju!!! Wykazali się wiedzą ekonomiczną, matematyczną, obliczaniem zysków i strat. A to nie takie proste.