Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Aby uczcić ten dzień w klasach I – III odbyły się zajęcia biblioteczne dotyczące postaci z bajek. Uczniowie zobaczyli prezentację “Świat bajek” rozpoznając bajkowe postacie zarówno z literatury światowej, jak i kultowe bajki polskie oraz naszych sąsiadów. Bezbłędnie rozwiązali multimedialny quiz, otrzymując tytuł SUPER ZNAWCY BAJEK. Uczniowie klas I – II wykonali prace przestrzenne, tematycznie powiązane z bajkami. Uczniowie klas trzecich wykonali bajkowe zakładki z origami, do książek. Klasom pierwszym uroczyście wręczono wyprawki czytelnicze, w ramach kampanii “Mała Książka – wielki człowiek” . Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem MEN. Dzieci poprzychodziły poprzebierane za bajkowe postacie. Było wesoło i kolorowo.