ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
W naszej szkole 10 już edycja Dnia Tabliczki Mnożenia odbyła się w piątek, 2 października. Jak co roku jest to u nas impreza łącząca wiedzę matematyczną z ekonomią. Uczniowie klas czwartych rywalizowali w rozgrywkach międzyklasowych na czas, w tabliczce mnożenia. Zwyciężyła klasa IVb.

Klasy szóste brały udział w imprezie ekonomiczno-matematycznej “Mnożymy, liczymy w życiu ekonomicznie sobie radzimy”, podczas której rozwiązywali zadania związane z zakupami, krzyżówki, zagadki bankowe. Ze względów bezpieczeństwa klasy podzielone były na grupy, mieliśmy maseczki, przestrzegaliśmy zaleceń higienicznych.

Podczas szkolnych obchodów Dnia Tabliczki Mnożenia odbył się również konkurs indywidualny „Mistrz tabliczki mnożenia” w trakcie którego podczas zmagań klasowych wyłoniono mistrzów:

  • klas 4 i 5 – Aleksandra Leyk
  • klas 6 – Kajetan Kroczak
  • klas 7 –Adrian Rostkowski
  • klas 8 – Wojciech Staniaszek