MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o Prawach Dziecka. Organizacją, która stoi na straży praw dziecka, jest UNICEF.  Symbolem tej organizacji jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom! Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF było Go Blue – akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF).

W tym dniu w naszej szkole, zarówno uczniowie,   jak i pracownicy, wykorzystali niebieski akcent kolorystyczny w ubiorach. Klasy wzięły udział w konkursie “PRAWA DZIECKA OCZAMI MŁODEGO POETY”. Wszystkie wiersze zostały zebrane, połączone w książeczkę, która znajduje się w szkolnej bibliotece.

Laureaci konkursu:

Kategoria klasy I – III