Poznajemy Pomorze – wycieczka chóru

Dnia 25 kwietnia chór szkolny Fa – La – Re był na wycieczce, na Helu. Hel przywitał uczniów rzęsistym deszczem, ale koło południa wyjrzało słoneczko. Podczas wycieczki chórzyści zwiedzili ciekawe miejsca Helu: w Fokarium zobaczyli pokaz karmienia fok, wystawę oraz film w muzeum. Zwiedzili Dom Morświna, weszli na latarnię morską, z której podziwiali panoramę Mierzei Helskiej. Byli na helskim cyplu zwanym „Dużą Plażą”, promenadzie przy Kopcu Kaszubów, o którym mówią, że jest „ Początkiem Polski” , po krótkim odpoczynku z piosenką na ustach poszli do Muzeum Rybołówstwa znajdującego się w gotyckim kościele św. Piotra i Pawła. Wycieczka chóru była jedną z ciekawszych wycieczek integracyjnych zespołu chóralnego. Nawiązywała do programu Edukacji Morskiej Było super. Dziękujemy, ahoj!