Edukacja morska

19 kwietnia uczniowie klas szóstych brali udział w jednodniowej wycieczce do Gdańska, podczas której zwiedzili Twierdzę Wisłoujście. W 1482 wybudowano w tym miejscu ceglaną wieżę z latarnią. Jej zadaniem była kontrola ruchu statków na rzece oraz bronienie dostępu do gdańskiego portu. Wokół wieży powstał wieniec artyleryjski, a całość założenia ufortyfikowano czterobastionowym fortem. Uczniowie odbyli także rejs najstarszym drewnianym żaglowcem Baltic Star. Powstał on w 1947 roku w Darłowie jako użaglowiony kuter rybacki typu KD-153. W swojej historii używany był do połowu ryb także w Łebie – jako kuter ŁEB 40. Na koniec wycieczki odbyło się ognisko, przy którym uczniowie upiekli kiełbaski, a wieczorem pełni wrażeń wrócili do domu.