Wycieczka edukacyjna klas czwartych

Dnia 19 marca uczniowie klasy IVB i IVC byli na wycieczce w Słupsku. W Muzeum Pomorza Środkowego uczestniczyli w warsztatach “Gotyk na wyciągnięcie ręki” oraz „Przyroda zaklęta w papierze”.
Dzieci zaprojektowały fragment architektury gotyckiej, wykonały papierowe dekoracje budowli średniowiecznej w oparciu o wzory maswerku z wypełnieniem, za pomocą współczesnej metody iris folding. Druga grupa uczyła się trudnej sztuki bibułkarstwa, polegającej na robieniu kwiatów i ozdób z bibuły i krepy. Tworzyli papierowe kwiaty do palm wielkanocnych, które w ramach akcji charytatywnej, organizowanej wspólnie z Samorządem Uczniowskim, zostaną przekazane Caritas Łeba.
Po warsztatach udaliśmy się do centrum Jantar, gdzie mogliśmy podziwiać wystawę pisanek wykonanych przez placówki oświatowe ze Słupska. Na zakończenie seans kinowy „Gnomeo i Julia II”.
Pełni wrażeń i nowych umiejętności wróciliśmy do Łeby.