III Pomorski Konkurs o Tytuł Mistrza Nawigacji

14 marca w Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbył się III Pomorski Konkurs o Tytuł Mistrza Nawigacji. Honorowy Patronat nad Konkursem objął Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk. Wzięli w nim udział uczniowie klas VI i VII, którzy wcześniej uczestniczyli w warsztatach nawigacyjnych organizowanych w Gdyni, Słupsku i Chojnicach, w sumie około 200 dzieci z całego województwa. Część z nich, wybrana w szkolnych eliminacjach, zdecydowała się spróbować swoich sił w konkursie dla młodych nawigatorów. W finale zmagań z nawigacją wzięło udział 47 uczniów pomorskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali Igor Rostkowski i Wiktoria Kowalczyk.
Nagrodą specjalną w konkursie jest udział w projekcie “Do granic Niepodległej” zorganizowanym przez PoZŻ. W jego ramach 18 uczniów z najlepszymi wynikami i ich 6 dorosłych opiekunów w dniach 15-18 maja 2018 weźmie udział w rejsie na żaglowcu “Zawisza Czarny” wzdłuż morskich granic II RP.
Igor Rostkowski znalazł się wśród szóstki wyróżnionych uczniów i w nagrodę otrzyma wraz z opiekunem p. Magdaleną Dominiak-Marzec vouchery na wyżej wspomniany rejs.
Gratulujemy!