Wycieczka do Słupska

Szkolna wycieczka do Słupska klasy III B i II B z nutą historii o życiu nad Morzem Bałtyckim w głębi lądu.

Początek zwiedzania Słupska zaczęliśmy od zwiedzania Urządu Miasta ze względu na budynek, który został wzniesiony w XIV wieku. We wnętrzu zobaczyliśmy monumentalne malowidła przedstawiające “Targ Rybny w Słupsku” i “Wyładunek w porcie w Ustce” oraz witraż  wypełniony ornamentami roślinnymi. Obok budynku urzędu znajdują się dwie angielskie budki telefoniczne. Ze względu na temperaturę nie biliśmy rekordu z wycieczki do Londynu, gdzie do jednej z takich budek weszło 13 uczniów naszej szkoły. Na placu przed urzędem podziwialiśmy umiejętności uczniów ze Słupska, którzy jeździli po tafli lodowiska.

Miasto oddalone jest od morza, mimo to  znajduje się tu: Urząd Morski, dawny kościół św. Mikołaja (Patron Żeglarzy) – obecnie Miejska Biblioteka Publiczna. Słupsk to część szlaku handlowego Hanzy, którą poznaliśmy w Gdańsku, a bursztyn to “złoto” Morza Bałtyckiego, stąd nasza wizyta w Centrum Handlowym “Jantar”.

Kolorowe kule w MK Bowling były niczym nieoszlifowane bursztynowe korale. Gra w kręgle jest “nieskomplikowana”, gdyż wymaga precyzji, wdzięku w trakcie rzutu, stąd  rywalizacja była zacięta. Najlepszym wśród: chłopców był Oskar Koss (92p.), dziewcząt Ilona Riecke (72p.), najlepszym nauczycielem był p. Leszek Fic, zrozumiałe, bo kula to matematyka, którą rozumieją nieliczni.

Wizyta w kinie przeniosła nas na dwie godziny w świat fantastyki naukowej, gdzie Czarna Pantera- superbohater walczy ze złem. Główną rolę zagrał Chadwick Boseman.

Wspólnie spędzony czas pozwolił nam poznać się lepiej, w myśl tego, że “poznanie kraju i świata  rozpoczynamy od  własnego środowiska “.

tekst M. Kietlińska-Antoniewicz