Jestem łebski

Ferie zimowe tuż, tuż… Uczniowie biorący udział w projekcie “Jestem łebski” mają za sobą pracowity semestr. Pomimo blisko dwumiesięcznej przerwy spowodowanej remontem Biblioteki Miejskiej i koniecznością przeniesienia się placówki w mury naszej szkoły, dzieci wykonały w minionym półroczu wspaniałą pracę.
Jeszcze w starym roku łebscy z zaangażowaniem i radością pracowali nad makietą swojego miasteczka. Z pewnością bardzo im się podobała taka praca, ponieważ mogli się wykazać kreatywnością, a przy tym po prostu dobrze bawić.
W grudniu łebscy opracowywali również świąteczne kartki z motywem miejskim. Wykonane przez nich prace można obejrzeć na stronie jestemlebski.pl.
Podczas wędrówek po Łebie i rozmów z przypadkowo spotkanymi mieszkańcami miasta, uczestnicy projektu gromadzili informacje o znanych postaciach oraz przedsiębiorstwach istniejących dawniej w Łebie. Jesienią wypytywali o ciekawostki na temat cenionej przez wszystkich pielęgniarki – P. Stanisławy Nowak oraz znanego lekarza – P. Zenona Grzybowskiego. W styczniu natomiast uczniowie próbowali uzyskać wiadomości na temat Spółdzielni Pracy, Przetwórstwa i Rybołówstwa Morskiego „Rybmor” oraz Państwowego Gospodarstwa Rybackiego. Były to zakłady pracy, które skupiały dużą grupę mieszkańców Łeby.
Więcej informacji na temat pracy naszych łebskich znajdziecie na stronie: www.jestemlebski.pl