FERIE ZIMOWE Z KSIĄŻKĄ

Biblioteka szkolna jak co roku przypomina o możliwości wypożyczenia większej ilości książek na ferie. Chociaż uczniowie zwykle mają dość książek, to warto jednak odstawić uprzedzenia na bok i sięgnąć po dobrą, pełną przygód powieść podczas zimowego wypoczynku. Dzisiaj czytanie jest modne i bardzo popularne.

Celem rozwijania zainteresowań czytelniczych młodych ludzi najstarsze klasy w szkole uczestniczyły w lekcji bibliotecznej. Uczniowie zapoznali się z ofertą biblioteki i jej księgozbiorem, ze szczególnym uwzględnieniem nowości nabytych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem przeglądali książki znajdujące się w bibliotece. Uwagę młodych czytelników zwróciły przede wszystkim powieści fantastyczne, przygodowe, obyczajowe i kryminały. Na liście ciekawych książek znalazły się m.in.: „Szepty”, „Skazana”, „Motylki”, „Ariana Grande. Z głową w chmurach”, „Girl Online”, „Eleonora i Park”, „Za niebieskimi drzwiami”, „Świat do góry nogami”, „Kłamczucha”, powieści z serii „Bogowie i wojownicy”, „Zwiadowcy” oraz „Dary anioła”.

Zajęcia biblioteczne okazały się bardzo dobrym sposobem na rozpoczęcie dyskusji o literaturze i chwilą odpoczynku od internetu oraz telefonu komórkowego na rzecz książki, która uczy, bawi i wychowuje.

Przyjemnej lektury!

tekst Laura Kormańska

Ewelina Bas