WYBIERZ SOBIE ZAWÓD, KTÓRY LUBISZ…

Jak każdego roku, zanim trzecioklasiści podejmą decyzję, gdzie będą kontynuować naukę po ukończeniu gimnazjum, uczestniczą w spotkaniach z przedstawicielami okolicznych szkół ponadgimnazjalnych.

29 listopada klasy trzecie uczestniczyły w spotkaniu zawodoznawczym w Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Lęborku pod opieką nauczycieli Marzeny Kietlińskiej-Antoniewicz,  Marty Kajnowskiej i Leszka Fica. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z kierunkami kształcenia na rok szkolny 2018/2019.

Gimnazjaliści, którzy decydują się na naukę w tej szkole, mają do wyboru kształcenie w technikum lub w szkole branżowej z możliwością praktyki w wybranym zawodzie.

Poniżej prezentujemy ofertę kierunków kształcenia:

Technikum (4 lata): technik logistyk – profil wojskowy, technik budownictwa – profil inżynieryjno – wojskowy,technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Branżowa Szkoła I Stopnia ( 3 lata): monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter sieci i instalacji sanitarnych, murarz-tynkarz, stolarz, sprzedawca, kucharz, fryzjer, krawiec – profil produkcji i projektowania odzieży, wielozawodowa (piekarz, cukiernik, fotograf, dekarz, kamieniarz, obuwnik, szklarz, zegarmistrz, złotnik-jubiler, kominiarz, …).

Ze szkoły trzecioklasiści udali się do warsztatów szkolnych, gdzie zobaczyli praktyczną stronę zawodów. W sali obróbki drewna i stali – praktykanci zaprezentowali wyroby swojej pracy. Kierownik warsztatów Zbysław Etmański pokazał uczniom park maszyn od manualnych (dla nas archaicznych) po nowoczesne maszyny NCS. Bezpośrednie doświadczenie w pracowniach pozwoliło gimnazjalistom zobaczyć miejsce nauki w określonym zawodzie.

tekst Julia Piotrowska, Wiktoria Zenker

M. Kietlińska-Antoniewicz, E. Bas, W. Baniak