“Muzyka – kąpiel duszy”

Tradycją stało się, iż młodzi uzdolnieni muzycznie uczniowie naszej szkoły mają możliwość zaprezentowania swoich talentów.
22 listopada, na scenie sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lęborku zagrali uczniowie klasy fortepianu pani Bożeny Świętek z Powiatowego Ogniska Artystycznego, jak również jej uczniowie uczęszczający na zajęcia pozalekcyjne nauki gry na fortepianie. Program artystyczny był zróżnicowany, można było posłuchać utworów technicznych, mistrzów muzyki dawnej oraz duetu fortepianowego. “Dawno nie było tak wyrównanego poziomu gry na fortepianie pod względem doboru repertuaru dostosowanego do predyspozycji muzycznych uczniów”, tak wypowiedział się między innymi p. Wojciech Siedlik, dyrektor ogniska artystycznego. Popis pianistyczny był udany. Pani Bożena podkreśliła jego jesienny charakter grając znane „Preludium deszczowe” F. Chopina. Rodzice uczniów, zaproszeni goście i sympatycy muzyki poważnej byli zachwyceni. Dziękujemy.

23 listopada odbył się koncercik muzyczny w oddziałach przedszkolnych. Występy artystyczne pianistów naszej szkoły przygotowała również p. B. Świętek. Przedszkolaki posłuchały muzyki z parku, ogrodu i lasu. Naśladowały głos kukułki z zegara, rytmicznie klaskały w takt muzyczny utworów, mogły też zagrać własną, wymyśloną melodię na pianinku. Było ciekawie, na koniec zostały zaproszone do zabawy rytmicznej. Koncert był udany, przedszkolaki dobrze się bawiły podczas muzycznej edukacji.