ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości.

Główne motto akcji “Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” przyciąga społeczności na całym świecie. W tym roku po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. 29 września wszyscy uczniowie, począwszy od klasy III szkoły podstawowej skończywszy na klasie III gimnazjum sprawdzali poziom znajomości tabliczki mnożenia. Każdy uczeń losował kartkę z 5 przykładami i rozwiązywał je. Poziom trudności zadań zależał oczywiście od wieku uczniów. Klasa VIa przygotowała krótką prezentację dla klas 3 na temat idei Dnia Tabliczki Mnożenia, okraszoną własnymi wierszami oraz domino tabliczkowe.

SKO uczestniczyła w obchodach Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem “Grosz do grosza i zbierze się kokosza”. Członkowie SKO promowali ideę oszczędzania, korzyści zeń płynące. Zachęcali kolegów, którzy jeszcze nie należą do SKO, do założenia własnego konta poprzez zabawę, konkursy, zagadki, rebusy.
Uczestnicy konkursów, gier, zabaw za poprawnie wykonane zadania otrzymali słodkie upominki, balony, gadżety z logo SKO. Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców oraz PKO BP, za co serdecznie dziękujemy.