POMORSKIE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH

4 października, uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w X Pomorskich Spotkaniach Pisarzy z Młodymi Czytelnikami pt.:”Strachy na lachy”. To największa, cykliczna impreza regionalna promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Jest to dla dzieci, czasami jedyna okazja, na spotkanie z wybitnymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej. Pisarze odwiedzają miasta, miasteczka, wsie spotykając się z dziećmi.
Uczniowie klas młodszych spotkali się z pisarką, recenzentką, dziennikarką Małgorzatą Strękowską-Zarembą, autorką wielu książek dla dzieci. Uczniowie znają p. Małgorzatę, przede wszystkim jako autorkę popularnej wśród młodych czytelników serii książek o Filipku Zaskrońcu. Spotkanie z pisarką było dla dzieci świetną zabawą, mogły nie tylko posłuchać fragmentów książek p. Małgorzaty, ale również rapowały, recytowały i uprawiały “komputerową “gimnastykę.
Uczniowie klas czwartych spotkali się z autorką, pedagogiem Dorotą Cembrzyńską- Nogala. Jej książka, która tak lubią dzieci “Syberyjskie przygody Chmurki ” została wyróżniona w konkursach na Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz na Książkę Przyjazną Dziecku.