DEN i otrzęsiny klas 7

14 października to Dzień Edukacji Narodowej, nazywany potocznie Dniem Nauczyciela. Z racji tego uroczystość w naszej szkole odbyła się w piątek 13. Apel nie tylko był podziękowaniem za trudną pracę nauczyciela, który dla ucznia jest jak koło ratunkowe na morzu wiedzy, ale był też okazją do przyjęcia nowych uczniów do braci szkolnej. Siódmoklasiści przeszli chrzest. Pierwsze zadanie polegało na przejściu przez ucho igielne Neptuna (koło ratunkowe), drugie było próbą uśmiechu przez zjedzenie plastra cytryny, jak przystało na dzielnych majtków. Na zakończenie otrzęsin złożono przysięgę:

My, majtki pokładowe przyrzekamy na swoją głowę zawsze odrabiać prace domowe. Nie grymasić, do nikogo się nie kwasić i wszystkich dookoła szanować. Przestrzegać Statutu Szkolnego i słuchać kapitana naszego!

Całość akademii śpiewem dopełnił zespół Wave pod batutą pana Piotra Fugla. Nauczycielom przygotowującym apel dziękujemy za trud i zaangażowanie: M. Kietlińska-Antoniewicz, E. Bas, E. Sękowska, G. Braun-Rulewska i T. Antoszek, który nagrał uroczystość szkolną.

Koło Młodych Dziennikarzy: tekst Wiktoria Zenker i Paulina Piołunkowska

M. Kietlińska-Antoniewicz, E. Bas, W. Baniak