“Sprzątanie Świata – razem możemy więcej”

„Sprzątanie Świata” to lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na przyrodę.

29 września  br. uczniowie klas drugich pod opieką pani Emilii Sękowskiej i Wioletty Nowakowskiej zabrali się do pracy i zbierali śmieci z plaży. Uporządkowali także teren wokół szkoły i w pobliskim lesie. Każdy przeszedł krótki instruktaż w zakresie bezpieczeństwa, więc prace porządkowe przebiegały sprawnie i bezawaryjnie. Uczniowie wrzucali zebrane odpady do odpowiednich worków, przeznaczonych na papier, metal i plastik.

I tak po udanych porządkach wygląd lasu zdecydowanie się poprawił. Na koniec uczniowie wraz z opiekunami przystanęli, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia na tle morza i czystej plaży.

Jak oceniają tegoroczne porządki sami uczestnicy? Oto niektóre komentarze:

W tym roku wyjątkowo turyści nie zostawili wielu śmieci po sobie, to oczywiście dobrze o nich świadczy. Oby tak zostało – powiedziała pani Nowakowska, nauczycielka geografii.

Gdy turyści zobaczą tak czystą plażę, będą wracać tutaj każdego lata. Ja sama chętniej będę ją odwiedzać – dodała Julia Żórawska z klasy IIb gimnazjum.

Sprzątnie Świata w tym roku było bardzo udane. Zresztą sami możecie sprawdzić, urządzając sobie krótki spacer po łebskim wybrzeżu. Pamiętajcie, że plaża i lasy to nasze wspólne dobro, o które trzeba dbać.

Koło Młodych Dziennikarzy: tekst Wiktoria Malek i Anna Warzyńska

E. Bas, M. Kietlińska-Antoniewicz, W. Baniak