Pielgrzymka do Sianowa

Idzie Matka Boska Siewna
po jesiennej roli,
wsiewa ziarno w ziemię czarną
w złotej aureoli.
Rzuca swe płomienne blaski
na pola i sioła,
Miłosierna, pełna łaski
patrzy dookoła…

Jak co roku we wrześniu na odpust Matki Boskiej siewnej z Łeby do Sianowa k. Kartuz wyruszyła piesza pielgrzymka. Wśród pątników liczną grupę stanowiła młodzież z klas gimnazjalnych, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Pierwszego dnia zaraz po Mszy św. wyruszyliśmy z Łeby. Udaliśmy się w stronę Nowęcina. Po ok. 7 km w Szczenurzy mieliśmy pierwszy postój, gdzie każdy mógł się posilić, aby iść dalej. Na jednym z kolejnych przystanków mogliśmy zwiedzić barokową kaplicę w Roszczycach z kryptą grobową. W czasie drogi oprócz modlitwy i śpiewów mieliśmy okazję posłuchać świadectwa O. Andrzeja pallotyna, który pracuje jako misjonarz w Korei Południowej. Było to niezwykle ciekawe i  pouczające, gdyż mogliśmy usłyszeć, jaka jest kultura tego państwa, jacy są ludzie i jak wygląda tam życie. Tego dnia mieliśmy do przejścia ok. 26 km do miejscowości Łebień. Tu w miejscowej szkole czekał na nas wygodny nocleg. Kolejne dni to trasa z Łebienia do Lini i ostatni dzień z Lini do Sianowa.

Pielgrzymka zakończyła się Mszą św. w niedzielę, po czym wspólnie wróciliśmy do naszych domów. Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w bezpiecznym i radosnym pielgrzymowaniu.

Koło Młodych Dziennikarzy: tekst Wiktoria Malek

K. Misiurski, E.Bas, M. Kietlińska-Antoniewicz, W. Baniak