“Być jak Ignacy”

8 listopada ruszyły zajęcia koła naukowego „Być jak Ignacy”. Jego zadaniem jest szerzenie wiedzy o polskich wynalazcach i ich dziełach, a także przeprowadzanie eksperymentów, które tłumacząc działanie zjawisk w naszym świecie, udowadniają jednocześnie, jak bardzo atrakcyjna i pasjonująca może być nauka.
„Być jak Ignacy” to akcja skierowana do dzieci i młodzieży – twórców przyszłości Polski i polskiej myśli technicznej. To właśnie im najbardziej potrzebne są dobre przykłady, na których mogliby się wzorować, a przede wszystkim odwaga i przekonanie o tym, że warto wierzyć we własne siły i marzenia. Nauka jest super. Zmienia świat, czasami przewraca go do góry nogami. Jest też mnóstwo sposobów na odkrywanie zagadek nauki, niektóre naprawdę ekscytujące.
Uczniowie w Kole Naukowym to grupa, o której z pewnością można powiedzieć, że nie boi się wyzwań. Dzieci z radością odkrywają tajemnice świata i aktywnie biorą udział w orgaznizowanych przez szkołę aktywnościach.
Program „Być jak Ignacy” zdobył już aprobatę Ministerstwa Edukacji Narodowej i stacji TVP ABC, które objęły nad nim honorowy patronat. Wspiera go również Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.