„Święta się zbliżają, dzieci wierszem o nich opowiadają”

5 grudnia uczniowie klasy III a Amelia Grochała i Oliwier Budziszewski reprezentowali naszą szkołę w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim dla klas I-III pt. „Święta się zbliżają, dzieci wierszem o nich opowiadają”, którego patronatem honorowym był Marszałek Województwa Pomorskiego.  Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 48 w Gdańsku. „Gwiazdka Bożego Narodzenia” W. Bełzy i „Kolędziołek” J. Ficowskiego to wiersze bezbłędnie wyrecytowane przez naszych uczniów. Nie było łatwo. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wśród dużej ilości uczestników zachwyciła jury Amelia Grochała, która zdobyła nagrodę główną Marszałka Województwa Pomorskiego.  „Kolędziołek” w jej interpretacji podbił serca zarówno widzów jak też  jury. Uroczyste rozdanie nagród, gratulacje i podziękowania dla uczestników zakończyła wizyta świętego Mikołaja i wspólna  zabawa.                                                                                                                                                                        Gratulujemy!