Czytajmy razem

We wtorek – 24 listopada – odbyło się drugie spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego. Zajęcia te cieszą się ogromnym powodzeniem, ponieważ kolejny już raz do biblioteki szkolnej przybyło ponad dwadzieścioro uczniów z klas IV-VI. Tym razem nasza rozmowa zainspirowana była fragmentem książki Anny Czerwińskiej – Rydel pt. “Po drugiej stronie okna. Opowieść o Januszu Korczaku.” Dyskutowaliśmy o sile przyjaźni; o tym, czy są granice poświęcenia dla przyjaciół oraz o tym, jak mogłaby wyglądać przyjaźń między uczniem i nauczycielem. Zastanawialiśmy się czy jest ona możliwa. Poza tym uczniowie poznali wspaniałą postać Janusza Korczaka; dowiedzieli się, w jaki sposób pracował  z dziećmi w Domu Sierot i jak wyglądała jego ostatnia podróż. Mamy nadzieję, że nasze spotkania na stałe wejdą do kalendarza szkolnego i zainspirują młodych ludzi do sięgania po książki i rozwijania wrażliwości i wyobraźni. Do zobaczenia w DKE!