Wycieczka na wyspę piratów

Klasy pierwsze 6 czerwca pojechały na wycieczkę do Grąbkowa k. Potęgowa, aby uczestniczyć w programie integracyjnym “Piraci z Karaibów”. Dzieci zostały powitane prze kapitana Jacka Sparrowa wraz z załogą, którzy strzelając ze strzelb i dział zatrzymali autokar, a następnie wskazali drogę i śpiewająco pokierowali autokarem w miejsce pełne atrakcji. Uczniowie zostali przebrani w akcesoria pirackie ( kamizelki, chustki na głowy), aby mogli poczuć się prawdziwymi piratami. Mali piraci integrując się pokonali tor przeszkód, przeprawili pirackimi łódeczkami przez wielką wodę, łowili ryby i nauczyli się strzelania. W nagrodę uczniowie dostali monety u pirackie tatuaże. Były również pokładowe tańce. Każdy z uczniów przeszedł prawdziwy chrzest piracki i w nagrodę dostał dyplom z nadanym imieniem. Uczniom bardzo podobała się ta wycieczka, czego dowodem były stale uśmiechnięte buzie.