British Days

Dnia 2 i 3 czerwca w naszej szkole odbyły się Dni Kultury Brytyjskiej. Uczniowie mieli szansę lepiej poznać kraje wchodzące w skład Wielkiej Brytanii. Dzieci mogły wykazać się przeróżnymi umiejętnościami podczas konkursów zorganizowanych przez nauczycieli języka angielskiego.

Pierwszego dnia każda klasa została zaproszona na prezentację multimedialną dotyczącą krajów Wielkiej Brytanii. Podczas pokazu odbyła się  degustacja bawarki- angielskiej herbatki. Szkolny hall dekorowały gazetki oraz prace plastyczne uczniów związane z kulturą brytyjską.

3 czerwca był dniem konkursów klasowych. Uczniowie mieli jedyną szansę  na przebranie się za słynnego Brytyjczyka.  Na korytarzach szkolnych uczennice klas V i VI ozdabiały twarze ochotników flagami Wielkiej Brytanii. Wszystkie klasy przygotowywały się na wydarzenie dnia, czyli konkurs Mini Playback Show. Reprezentanci klas zaskoczyli zaangażowaniem, kreatywnością oraz umiejętnościami tanecznymi , nie tylko jury. Klasy wspaniale dopingowały swoje zespoły i świetnie bawiły się przy występach koleżanek i kolegów z innych klas. Były to dni pełne wrażeń i pozytywnej energii.