Projekt edukacyjny – Odkrywcy bajkowej krainy matematyki

Uczniowie klas IVa oraz IV c, korzystając z programu „Matlandia”,biorą udział w projekcie „Odkrywcy bajkowej krainy matematyki.”

Matlandia to program online wspomagający naukę matematyki na poziomie klasy czwartej szkoły podstawowej, zawierający 190 interaktywnych zadań doskonalących umiejętności matematyczne.

Dzięki animowanym postaciom, zabawnym filmom, medalom dla najlepszych użytkowników i możliwości porównania wyników, nauka matematyki staje się wciągającą zabawą dla całej klasy. Program doskonali biegłość rachunkową, rozwija pamięć i logiczne myślenie. Kładzie nacisk na wykorzystanie matematyki w codziennych sytuacjach.

Aby uruchomić program uczniowie musieli założyć konto na platformie e-GWO.pl, używając kodu aktywacyjnego, który otrzymali od nauczyciela matematyki.

Projekt ma formę konkursu o tytuł „Odkrywcy bajkowej krainy matematyki.” Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 27.05.2011 roku. Aby zapoznać się z programem kliknij tutaj www.matlandia.gwo.pl Aby zapoznać się z w/w projektami kliknij tutaj »»»