Laboratoria przyszłości

27 września gościliśmy edukatorów z programu Mobilne Laboratoria Przyszłości. Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w zajęciach w dwóch blokach tematycznych – Druku 3D i Gogle VR.

Zajęcia z druku 3D to wprowadzenie w świat druku 3D na przykładzie drukarki filamentowej, która jest dostępna w prawie wszystkich szkołach w Polsce, również w naszej dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Podczas jednej godziny lekcyjnej młodzież dowiedziała się więcej o budowie drukarki, właściwościach wydruków oraz różnych materiałach, z których można korzystać do drukowania. Ponadto, w ramach tego ćwiczenia, uczniowie mieli okazję wprowadzać drobne modyfikacje w przygotowanym projekcie, a następnie przesłać go do drukarki, aby uzyskać fizyczny efekt swojej pracy.

Zajęcia z Gogle VR prowadzone były w oparciu o okulary Class VR, pozwalają one w niezwykły sposób realizować podstawę programową z wielu przedmiotów. Dostarczają 14 modułów dydaktycznych, obejmujących takie dziedziny jak: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, technologia, a także ponad tysiąc wizualizacji i modeli 3D, które można wykorzystać w różnych tematach lekcyjnych. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, mieli możliwość wykorzystania gotowych zasobów lub tworzenia własnych projektów lekcji. Dzięki systemowi Class VR, nauka staje się bardziej interdyscyplinarna, zachęcając do szybkiej reakcji, współpracy, kontrolowania emocji oraz rozwijania wyobraźni. To nowy wymiar nauczania, który inspiruje i angażuje zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Nasi uczniowie świetnie bawili się używając tych gogli.

Mamy nadzieję, że po zakończeniu warsztatów z edukatorami dzieci mogą kontynuować rozpoczęte projekty, tworzyć nowe, a nauczyciele wykorzystywać poznane techniki na sprzęcie, którym już teraz w naszej szkole dysponują.