Multimedialna szkoła – środa, 13 maja

Zapraszamy do nauki języka angielskiego poprzez zabawę, wystarczy otworzyć plik: JĘZYK ANGIELSKI NA WESOŁO.

Kreatywne zabawy klockami Lego.  Prezentujemy wspaniałą, kosmiczną grę planszową, którą wymyślił i zbudował Mikołaj z klasy 3 B,  Brawo! Zachęcamy również innych uczniów do dzielenia się swoimi pomysłami.

Przypominamy, także ciekawą grę, która może być alternatywą dla gier planszowych – Gra w Wisielca.  Do gry potrzebujemy tylko kartki i czegoś do pisania.

Jeden z graczy wymyśla słowo i zapisuje je w postaci poziomych kresek. Jedna kreska odpowiada jednej literze.
Drugi gracz podaje kolejno litery, które znajdują się według niego w tym słowie. Jeśli odgadujący dobrze trafi to pierwszy gracz wpisuje odgadnięte litery we właściwe miejsca ale jeśli nie to zaczyna rysować szubienicę. Jedna kreska za jedną niewłaściwą literę. Gracz musi odgadnąć słowo zanim powstanie kompletna szubienica z wisielcem.

Żeby ułatwić zabawę dzieciom nie czytającym biegle można na planszy wypisać cały alfabet, a po wykorzystaniu litery, przekreślać ją. Warto też ustalić konkretne kategorie słów, aby łatwiej było dopasować do liter właściwy wyraz.

Więcej inspiracji na stronie:  https://dzieciakizpotencjalem.blogspot.com

Dla osób które interesują się historią proponujemy także ciekawą stronę  Historia dla Dzieci, gdzie znajdziecie serię 19 słuchowisk radiowych zrealizowanych w formie teatru radiowego z autorskimi tekstami, piękną muzyką i bogatą oprawą dźwiękową. W słuchowiskach dwoje wnucząt, poprzez czarujące opowieści dziadka, poznaje najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski.Link do strony:  http://historiadladzieci.pl/