Pomorski Mistrz Nawigacji

12 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym V Konkursu o Tytuł Pomorskiego Mistrza Nawigacji. Uczestniczyło w nim 74 uczniów klas VI-VIII z 18 szkół podstawowych województwa pomorskiego. Uczniowie musieli rozwiązać składający się z 20 pytań test z teorii nawigacji.

Do półfinału, który odbył się 4 marca, zakwalifikowało się 15 uczniów z rejonu gdyńskiego i 36 z rejonu słupskiego ze szkół podstawowych z Gdyni, Rumi, Słupska, Częstkowa, Kobylnicy, Ustki, Zagórzycy, Łeby, Szemudu, Maszewa Lęborskiego, Leźna, Bierkowa i Zaleskich.

W półfinale naszą szkołę reprezentowało troje uczniów –  Konrad Gumienny, Wojciech Staniaszek i Eryk Jakubowski .

Tematem II etapu konkursu było trudne, złożone zadanie nawigacyjne. Wymagało od młodych nawigatorów zarówno wiedzy geograficznej, kartograficznej, jak i biegłości matematycznej na wysokim i specjalistycznym poziomie, daleko odbiegającym od podstawy programowej szkoły podstawowej. Uczniowie, aby je rozwiązać, musieli wykazać się szybkością przeprowadzania operacji rachunkowych, zdolnościami kreślarskimi w precyzyjnym nanoszeniu na mapę kursów i pozycji, umiejętnością korzystania z mapy, tabel i tablic nawigacyjnych oraz sprawnością  posługiwania się przyborami nawigacyjnymi.