Sukces młodego pianisty

29 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Potęgowie odbył się                  VI Powiatowy Przegląd Solistów Instrumentalistów. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 33 młodych uzdolnionych muzycznie ludzi, m.in. z Koszalina, Sławna, Słupska, Łeby, Lęborka Damnicy Kaszubskiej, Linii/k Lęborka i Potęgowa. Każdy z uczestników przeglądu zaprezentował się solo grając na wybranym przez siebie instrumencie muzycznym. Komisja oceniła talenty muzyczne w dwóch kategoriach tj. uczniów i absolwentów szkół muzycznych oraz muzyków amatorów pod względem wieku: soliści I-IV SP, soliści V- VIII SP i soliści dorośli ( w tym szkoły średnie).

Naszą szkołę w konkursie muzycznym reprezentował Damian Penkowski, uczeń kl. VII b, który drugi rok uczęszcza na zajęcia pozalekcyjne nauki gry na fortepianie. Pod kierunkiem nauczyciela prowadzącego Bożeny Świętek przygotował Poloneza g- moll F. Chopina. Damian zajął II miejsce w swojej kategorii. Damianowi i opiekunowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.