Dzień Patrona – święto szkoły

W środę, 11 grudnia obchodziliśmy święto szkoły, Dzień Patrona – Adama Mickiewicza. Rozpoczęliśmy obchody wspólnym tańcem uczniów, przedszkolaków, nauczycieli, pracowników. Oczywiście był to polonez, tak jak w narodowej epopei “Panu Tadeuszu”. W tym dniu wiele osób przebranych było w stylu XIX wieku.

Wszyscy chętni uczniowie brali udział w konkursie ze znajomości Inwokacji oraz quizach, rebusach, krzyżówkach ze znajomości twórczości wieszcza i jego bogatego życiorysu, przygotowanych podczas przerw. Można było w mickiewiczowskim saloniku posłuchać wywiadu z naszym poetą. Oczywiście na korytarzach były dekoracje nawiązujące do stylu epoki wieszcza, wystawka dzieł Mickiewicza oraz wystawki o ciekawostkach na temat patrona. Wcześniej odbyły się konkursy plastyczne na portret wieszcza oraz z bajek i ballad.

Odbył się konkurs na stylową postać z epoki i utworów Mickiewicza. Szanowna komisja  uhonorowała biorących udział następującymi miejscami:

klasy I – III:

I miejsce – Paweł Marzec II b

II miejsce – Milena Burzyńska, Marysia Maroń I b

III miejsce – Alicja Lechończak III a

IV miejsce – Ola Hachaj Ib i Tomasz Lechończak I a

klasy IV – VIII:

I miejsce – Kacper Rubacha VIII a

II miejsce – Antosia Kracińska V a, Marysia Pawlak VIII a

III miejsce – Jakub Kubis VI a

IV miejsce – Paulina Śmiechowska VI b

W ramach obchodów Dnia Patrona odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Poezja Adama Mickiewicza”. Laureatami zmagań z poezją jednego z najwybitniejszych polskich poetów zostali:

Julia Niżniowska (VIII b) – I miejsce
Jakub Kubis (VI a) – II miejsce.

Gratulujemy i czekamy na kolejnych miłośników „mickiewiczowskiego słowa”!