Interdyscyplinarne zabawy na mapie morskiej

W piątek, 8 listopada w ODN, w Słupsku uczniowie i nauczyciele z Ustki, Zagórzycy, Słupska, Kobylnicy, Bierkowa, Łeby, Objazdy i Wejherowa zgłębiali tajniki morskiej nawigacji pod kierunkiem kmdra ppor. rez. dr Dariusza Kloskowskiego (Fundacja Inicjatyw Niekonwencjonalnych – Sub Ventum) i Mirosława Lamkowskiego (Szkoła Żeglarstwa MAGOLA). Zgłębiali nie tylko tajniki obcowanie z mapami morskimi, ale także uczyli się podstawowych pojęć związanych z nawigacją, określali i wyznaczali pozycje na mapach morskich, a ponadto wyznaczali kursy. W przerwie zajęć uczniowie poznawali podstawowe węzły żeglarskie: węzeł ratowniczy, szotowy i bramszotowy. Uczestnicy warsztatów wykazali się dobrą wiedzą matematyczną i geograficzną. Warsztaty te przygotowują do Pomorskiego Konkursu o Tytuł  Mistrza Nawigacji, w którym tuż po nowym roku uczniowie starszych klas szkół podstawowych województwa pomorskiego rozpoczną rywalizację.

Interdyscyplinarne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej oraz V Pomorski Konkurs o Tytuł Mistrza Nawigacji to działania wspierające realizację Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej.

Kolejne warsztaty już 26 listopada