Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

W tym roku uczestniczyliśmy w IX edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji chętni uczniowie brali udział w konkursach: literackim, w którym trzeba było ułożyć wiersz o tabliczce, plastycznym promującym ten dzień.  Oczywiście wielu uczniów uczestniczyło w konkursie tabliczki mnożenia na czas. Uczniowie klasy VIb brali udział w zajęciach “Planszowe rozgrywki z żyrafą Lokatką”, grając w gry zaprojektowane przez uczniów w konkursie SKO.

Podczas przerw uczniowie mogli spróbować swoich sił w zagadkach, krzyżówkach ekonomicznych  i różnorodnych obliczeniach pieniężnych i nie tylko mnożąc większe i mniejsze liczby. Egzaminatorzy z klasy VIIb sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród nauczycieli i pracowników szkoły, oczywiście na czas. Było dużo śmiechu, emocji, dobrej zabawy.

Wyniki konkursów zorganizowanych z okazji IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia 2019 został Jakub Mazurkiewicz z klasy 8b
Laureaci konkursu plastycznego:
M. Marzec – I miejsce
D. Skrzybalski – II miejsce
P. Kaniewska – III miejsce
Laureaci konkurs literackiego:
E. Czerniak – I miejsce
W. Gromelski – II miejsce
“Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”
wśród nauczycieli najlepsi okazali się:
Bożena Itrich – I miejsce
Bożena Bończyszyn – II miejsce
Iwona Ignatiuk – III miejsce
wśród pracowników obsługi i administracji bezkonkurencyjna okazała się pani Anna Michalak
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok na nowe zmagania z tabliczką mnożenia