Kamerdyner – seans filmowy

13 września uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wyjątkowym pokazie filmowym z udziałem scenarzysty i producenta – Mirosława Piepki.  Obejrzeli film nagrodzony Srebrnymi Lwami na 43 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni –  „Kamerdyner”. Historia przedstawiona w filmie nawiązuje do wychowawczych wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych, w setną rocznicę  Odzyskania Niepodległości i rocznicę powrotu Pomorza do Polski, które nastąpiło w 1920 roku. Scenariusz  ukazuje powikłane losy ludzi zamieszkujących dawne polsko – niemieckie pogranicze na północnych Kaszubach, na którym linia granicy po traktacie Wersalskim  podzieliła ziemię i ludzi.

Film z zapartym tchem obejrzała młodzież  klas ósmych naszej szkoły oraz pobliskich gmin. Scenarzysta i producent opowiedział o genezie powstania filmu, gdzie został nakręcony. Był to wartościowy i wyjątkowy pokaz filmowy.