Dzień Głośnego Czytania

W poniedziałek, 30 września obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, czytając po polsku i w oryginale „Hobbita”. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został  ogłoszony w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Taka forma lektury ma wiele zalet. Przede wszystkim rozwija wyobraźnię i buduje więzi międzyludzkie, ale i trenuje  mózg, poprawia krążenie i pomaga zachować psychiczną równowagę. Warto czytać dzieciom, kolegom, seniorom, chorym czy ukochanej osobie. “Hobbit” jest jedną z ulubionych książek młodego pokolenia, a bieżący rok jest rokiem czytania Tolkiena na świecie.

Jednocześnie ,dla odważnych, w bibliotece szkolnej odbył się guiz  wiedzy z “Hobbita”. Zaszczytny tytuł  “Znawcy Śródziemia” zdobył Franciszek Gwizdała, tuż za nim uplasował się Marcin Remiszewski. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi  i wiedzy.