Piknik żeglarski

W dniach 07.06- 8.06 odbył się w Łebie Piknik Edukacyjno – Żeglarski w ramach projektu edukacji morskiej. W piątek odbyła się konferencja podczas której, wystąpili animatorzy edukacji morskiej ze szkół i przedszkoli, klubu żeglarskiego Lamelka, a także przedstawiciele ODN w Słupsku, Muzeum Morskiego w Gdańsku. Po konferencji odbył się panel dyskusyjny.

W sobotę uczniowie naszej szkoły i goście uczestniczyli w I Pikniku Żeglarskim, który odbył się w porcie jachtowym. Uczniowie klas IV – VIII zwiedzili  Placówkę Straży Granicznej oraz stanowiska:  Narodowego Muzeum Morskiego  w Gdańsku, Morskiej Służby Poszukiwań i Ratownictwa SAR, szkoły żeglarsko – motorowodnej „Magola”, Łebskiego Klubu Żeglarskiego, Stowarzyszenia Kiteboarding  „beki te”, Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego Marina Łeba, Łeba Poland, koła wędkarskiego „Łebski haczyk”, żaglowiec „BalticStar”,  usłyszeli ciekawe informacje, wykonywali zadania praktyczne np. nauka węzłów morskich, sterowanie modelami żaglowca. Brali udział w konkurencjach sportowych z akcentem morskim. Na zakończenie usłyszeli szanty w wykonaniu naszych uczniów. Klasy młodsze bawiły się na sportowo, na plaży A. Rozdano nagrody w konkursie plastycznym, prace mogliśmy podziwiać na wystawie plenerowej.