Kocha, Lubi, Szanuje – Szkolne Walentynki

Walentynki to święto zakochanych, obchodzone tradycyjnie 14 lutego. W tym dniu ludzie obdarowują się kartkami, wierszami, słodkościami wyznając sobie uczucia. Nazwa „walentynki” pochodzi od imienia św. Walentego, patrona zakochanych. Św. Walenty słynął między innymi z tego, iż udzielał ślubu zakochanym (niekoniecznie za zgodą rodziców). Od XVI w. w dniu św. Walentego ofiarowywano kobietom kwiaty. Przede wszystkim jednak narzeczony był obowiązany 14 lutego wysłać swej ukochanej czuły liścik, nazwany walentynką. W XIX w. takie liściki uważano za najbardziej romantyczny sposób wyznania miłości. To tyle historii.

A obecnie!!!
Ten radosny i magiczny dzień postanowili uczcić uczniowie naszej szkoły. W środę, 6 lutego (ze względu na okres ferii) przedstawiciele Uczniowskiego Samorządu Szkolnego i Szkolnej Kasy Oszczędności zorganizowali Walentynkową Pocztę, kawiarenkę z słodkościami. Uczniowie klas IV – III gimnazjum przygotowali krótkie scenki przedstawiające znane historie miłosne i zakochane pary literackie, filmowe. Mogliśmy zobaczyć między innymi: Shreka i Fionę, Romea i Julię, Barbie i Kena i wiele innych. Uczniowie zaprezentowali swoje muzyczne talenty, zaśpiewał zespół Wave. Na koniec odbyło się losowanie zwycięskiej pary. Wśród znanych par najpopularniejsza okazała się Barbie i Ken (klasa VIIIb).Rozdano również nagrody z konkursów. Każda klasa otrzymała słodki upominek od Rady Rodziców. Było dużo śmiechu i pozytywnej energii.